06-400 Ciechanów, Gorysze 21,
woj.mazowieckie,
tel:23 673 31 00,
mail:przenosniki@weko.biz.pl
 

        Strona Domowa
        Oferta Produkcyjna
              narzędzia wiertnicze
              przenośniki ślimakowe
              maszyny do recyklingu
              tworzyw sztucznych

              projektowanie i produkcja
        Kontakt z Firmą

 

 

 

 

 

Przenośniki ślimakowe /podajnik/

przenośniki ślimakowe

Wykonujemy przenośniki ślimakowe (zwane także podajnikami) według własnych rozwiązań opartych na wieloletnim doświadczeni lub zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji technicznej, dostarczonej nam przez Klienta, oraz przekazanymi przez Zlecającego instrukcjami.

Mechanizm działania

Proponowane przez nas urządzenia są korytowe , przy czym możliwe jest przygotowanie ich w modelu z pokrywą lub bez, oraz rurowe . Wykonujemy przenośniki ślimakowe w taki sposób, aby możliwe było ich posadowienie na konstrukcji nośnej bądź ustawienie na podłożu i związanie z nim  na stałe , lub jako mobilne /na kołach/. Wykorzystywane są do transportu materiałów grubych ,drobnych, sypkich, drobnoziarnistych jak: trociny, cement, tworzywa sztuczne, miał węglowy, węgiel, ekogroszek, zboże itp. Materiał transportowany może być mokry, suchy oraz mulisty.

Wykonanie

Podajnik ślimakowy wykonujemy zawsze zgodnie z wytycznymi Klienta. W szczególności dotyczy to długości urządzenia i jego średnicy, umiejscowienia wlotu oraz wylotu, a także ustalenie kąta nachylenia. W przypadku sprzętu pracującego w szczególnie ciężkich warunkach możemy wykonać model w wersji wzmocnionej – na łożyskach baryłkowych z obudową umieszczoną poza osłoną ślimaka. Przygotowujemy także egzemplarze na bazie stali nierdzewnej. Podejmujemy się również modernizacji i regeneracji urządzeń innych producentów.

Zastosowanie

Dostępne w naszej ofercie przenośniki ślimakowe wykorzystywane są do transportu poziomego i skośnego. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest sprawne przemieszczanie granulatu, proszków, ziaren i innych materiałów sypkich na niewielkie odległości /do 10 m/. Doskonale sprawdzają się między innymi w firmach utylizacyjnych, na innych liniach produkcyjnych i pakujących, czy przy wyrobie bentonitu. Maszyny te znajdą swoje zastosowanie w przygotowaniu materiałów budowlanych, w szczególności do przenoszenia cementu,  piasku czy żwiru.

Również często podajnik ślimakowy znajduje zastosowanie w  gospodarstwach rolnych i różnego rodzaju hodowlach. Wykorzystuje się je w trakcie obróbki zboża, między innymi do jego wietrzenia, czyszczenia i przenoszenia do silosów. Hodowcy wykorzystują je także do mieszania oraz podawania suchej karmy zwierzętom.

Nasze urządzenia mogą być wykorzystane w różnych obszarach, w tym w:

  • rolnictwie
  • recyklingu tworzyw sztucznych,
  • betoniarniach,
  • utylizacji odpadów zwierzęcych,
  • piecach grzewczych.
  • w przemyśle spożywczym  .


Nasze artykuły

Profesjonalny przenośnik ślimakowy o wymiarach 160x4500 wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Nowoczesne urządzenia umożliwiające  poziomy i skośny transport żywności, w tym przede wszystkim ziaren i innych produktów sypkich. Stabilna konstrukcja sprawia, że przenoszenie materiału odbywa się bez zakłóceń, pozwalając na zwiększenie wydajności pracy każdego zakładu, magazynu zbożowego czy hodowli. Są to urządzenia wykonane z przyjaznych materiałów konstrukcyjnych, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jest to przede wszystkim stal kwasoodporna. Wyróżnia się one dużą odpornością na ścieranie i powstawanie korozji.Wymiary Materiał Zastosowanie
160x4500 Stal kwasoodporna Przemysł spożywczy


Prezentujemy nowoczesny przenośnik ślimakowy o wymiarach 400x7500, który z powodzeniem może być wykorzystywany do transportu betonu i innych materiałów budowlanych o podobnej konsystencji. Są to urządzenia pracujące sprawnie zarówno w poziomie, jak i pod kątem, dlatego też znajdują swoje zastosowanie w cyklu przygotowania betonu. Oferowane urządzenia pozwalają na przetransportowanie materiału z mieszalnika aż do formy, bez ryzyka rozwarstwienia się świeżego betonu. Konstrukcje te wykonane są z wysokiej jakości stali / hardox/, która zachowuje swoje parametry użytkowe przez długie lata. Warto zdecydować się na profesjonalny i niezawodny sprzęt.Wymiary Materiał Zastosowanie
400x7500 Stal 18G2A

Hardox

Transport betonu


Prezentujemy Państwu również podajnik ślimakowy o wymiarach 160x4500, który wykorzystywany jest przede wszystkim do transportu węgla lub ekogroszku. Nasze urządzenia z powodzeniem sprawdzają się w kotłowniach, ciepłowniach i innych zakładach, w których wykorzystywane jest paliwo stałe. Dzięki solidnym przenośnikom możliwe jest zautomatyzowanie prac oraz zadbanie o zwiększenie ich wydajności. To z pewnością propozycja dla firm poszukujących produktów niezawodnych i trwałych, które perfekcyjnie sprawdzą tam gdzie chcemy wyeliminować pracę ręczną. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.
Wymiary Materiał Zastosowanie
160x4500 Stal Transport węgla/ekogroszku


 

                           
 


Ś 2010-2011 by Przedsiębiorstwo WEKO   All rights reserved